Aksantaş; otomotiv endüstrisinde 15 yılı aşkın süredir deneyime sahip , Bursa’da Nilüfer Organize Sanayi Bölgesinde 2005 yılın da kurulmuş olup, metal şekillendirme konusunda, sektöründe lider kuruluşların (Binek, Otobüs, kamyon, askeri araç, savunma sanayi) çözüm ortağıdır.

Bütün metal şekillendirme proseslerini ( presli üretim, kalıp üretimi, cnc büküm, cnc kesim, kaynak, montaj) kendi bünyesinde gerçekleştirebilme yeteneğine ve ekipmanlarına sahipdir.

Ekipman ve makine parkurumuz en son teknoloji ile donatılmış preslerden, cnc kesim - büküm makinalarından ve kaynak makinalarından oluşmaktadır.

Müşteri odaklı çalışan firmamızda, kalite, maliyet ve zamanında teslimat ana prensipleri oluşturmaktadır. Hammadde girişinden mamul çıkışına kadar olan her adımda uygulanan kontrol sistemleri, laboratuvar deneyleri, ürünlere yönelik denetim testleriyle mamul kalitesi güvence altına alınmıştır.

Metal sektöründe önemli bir yeri olan Aksantaş IATF 16949:2016 ve ISO 3834-2 kalite belgelerine sahiptir. Modern teknolojiyi takip eden makine parkı ve eğitimli personeliyle çalışmalarını sürdüren firmamız açısından, önemli olan müşteri memnuniyet göstergeleri titizlikle takip edilip değerlendirilmektedir.

Vizyonumuz

Faaliyet gösterdiğimiz alanlarda müşterimizin yanında olan, kalite sistemleri ve teknolojimizle uluslararası standartlarda hizmet veren bir marka olmak.

Misyonumuz

Hiçbir ayrım gözetmeksizin, tüm müşterilerimize sürekliliği olan kaliteli ürün ve hizmet sunarak, tüm paydaşlarımızın şirketimize olan güvenini en yüksek seviyeye çıkararak, tüm çalışanlarıyla dinamik ve kendini yenileyebilen bir bütün olmak.

Vizyonumuzu gerçekleştirmek için müşteri velinimetimizdir prensibiyle; hiçbir ayrım gözetmeksizin, rekabetçi fiyatlı ürün ve hizmet sunmak, ürün ve hizmet kalitesinin ve zamanında teslimatın sürekliliğini sağlamak.

Buna bağlı olarak sürekli geliştirme anlayışıyla; Çalışanlarımıza takım ruhunu aşılamak, Çalışanlarımızın yetkinliğini arttırmak, Tedarikçilerimizle iş birliğini geliştirmek.

Aynı zamanda; gelecek planlarımız için tüm hedeflerimizin içselleştirilmesi için Aksantaş olarak yasal mevzuat şartlarını uygun olarak yukarıdaki amaçlarımızı yerine getirmeyi taahhüt ederiz.

Amacımız; çevresel etkilerimizi en aza indirebilmek için gereken önlemleri almak ve çevreye zarar vermeden üretim yapmaktır.

Bu bilinçle hareket eden Aksantaş “Doğal Çevrenin Korunması” amacıyla;
- İşletmemizde üretimden kaynaklı çevreye zararlı etkileri minimize etmek, atıkların bertarafını ve/veya yeniden kullanımını sağlamak,
- Çevre ile ilgili olan tüm kanun, yönetmelik ve mevzuat hükümlerine uymak, gereklerini yapmak ve sürekliliğini sağlamak,
- Çevre konusunda başarıya ulaşmak için tüm çalışanlarımızı bilinçlendirmek ve bireysel sorumluluk kazandırmak, 
- Ulusal ve yerel resmi kuruluşlar, diğer sanayi kuruluşları ve tedarikçiler ile işbirliği sağlayarak, çevre standartlarımızı  yükseltmek,

Aksantaş olarak yukarıdaki amaçlarımızı yerine getirmeyi taahhüt ederiz.

Amacımız; iş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde uygun çalışma koşullarını sağlamak, riskleri kontrol altında tutarak üretim yapmaktır.

Bu bilinçle hareket eden Aksantaş “İşçi Sağlığı ve Güvenliğinin Korunması” amacıyla;
- Güvenli ekipman ve uygun teknolojileri kullanarak, iş güvenliğine uygun üretim gerçekleştirmek,
- Yürürlükte bulunan İşçi Sağlığı ve İç Güvenliği ile ilgili tüm mevzuat ve idari düzenlemelere uymak,
- Mesleki risklerin önlenmesi, sağlık ve güvenliğin korunması, risk ve kaza faktörlerinin ortadan kaldırılmasını sağlamak için gerekli koruyucu ve önleyici tedbirleri almak,
- Eğitimleri, değişen ve yeni ortaya çıkan risklere uygun olarak sürekli yenilemek ve planlı olarak tekrarlamak,
- İş sağlığı ve Güvenliği konusunda çalışanlarımız tarafından benimsenmesini ve uygulanmasını sağlamak,
- Ulusal ve yerel resmi kuruluşlar, diğer sanayi kuruluşları ve tedarikçiler ile işbirliği sağlayarak, ISG standartlarımızı  yükseltmek,

Aksantaş olarak yukarıdaki amaçlarımızı yerine getirmeyi taahhüt ederiz.

TAYSAD DERGİSİNDE AKSANTAŞ